В ЗДО «Журавлик» колектив працював над стратегічним напрямком  формувати національне патріотичне виховання дошкільників.

Вивченням охоплювались такі питання:

1.    Створення умов про засвоєння дітьми знань про Батьківщину,  національних,  народних символів.

2.    Формування уявлень і знань дітей народних тенденцій.

3.    Виховання любові до рідного слова.

  Вивчення стану роботи з національно-патріотичного виховання показали, що в ЗДО  створені всі необхідні умови для формування у дітей уявлення і знання про народні традиції, розширенння поняття велика і мала Батьківщини, ознайомлення з факторами української ментальності, виховання поваги до національних, народних символів, до свого народу.

  У всіх групах ЗДО оформлені куточки оформлені куточки,  де діти знайомляться з національною символікою, прапором, гербом, гімном України. Сходи садочку розмальовані  персонажами із українських, народних казок. Зібрана велика колекція вишитих рушників. Колекція куманців Опішні, глиняні вироби Димкова, Полтавщини, Василькова, Вільхівки. Тарілки  розписані відомими майстрами Петриківського розпису. Багато предметів ручної   челночної творчості: доріжки,  покривала, рушники, килими).

  Зібрані різні види театрів за допомогою яких вихователі  театралізують українські народні казки.

  В кожній групі зібрані бібліотеки казок, віршів, розповідей видатних українських поетів та письменників: Шевченко Т. Г, П. Тичини , Л. Українки і т.д.

  В ясельній і молодшій групах  (вихователі  Гарматюк  Т. І, Кривосілова Т. В.) на заняттях , прогулянках,  вихователі закріплювали уявлення про родину, сім’ю: склад родини, ім’я матері, батька, сестер, братів та ім’я дитини, прізвище та по-батькові, знайомили  з сімейними  традиціями, створювали умови для соціалізації дитини.

  Вихователь молодшої групи Гарматюк А. С. виховувала почуття поваги й любові  до рідних, спонукала до самостійних розповідей про родину, навчала висловлювати свою любов і ніжність. Діти молодшої групи знають багато віршів про Україну, загадок, прислів’їв.

  Діти середньої групи (вихователі Єрмоленко Т. М., Кузьменко С. В. знають назву села в якому вони живуть, назву вулиці. Якою мовою вони говорять, хто вони по національності.

  Відкрите заняття, яке проводила Кузьменко С. В. показало, що діти чудово знають символи: гімн, прапор, герб. А також народні символи: верби, калина, вінок, рушники, пісні, рідна мова колискова, оберіги.

Діти старшої групи (вихователі Олексієнко Т. Ю., Волинець В. Г.) знають свою національність, звичаї, свята, національний одяг, національні страви. Вихователі формують у дітей почуття національної гордості, свідомості, з’ясовують з дітьми поняття рідна земля-край, де народився, батьківський дім,  держава, знайомлять з кращими творами на дану тему: виховують почуття національної гордості. Поглиблюють знання дітей про столицю нашої держави, розкривають історичну та сучасну велич Києва.

  Вихователі  усіх груп знайомлять дітей з колисковими піснями, на зразках народної творчості виховують у дітей любов до рідного краю.