ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД


    Кучаківський ЗДО (ясла-садок) «Журавлик» функціонує з 1987 року. З січня 2015 року фінансування здійснюється з районного бюджету.

Відповідно до потреб громадян, які проживають на території с. Кучаків,  та Кучаківського старостинського округу заклад працює за 5-денним режимом (вихідні  дні – субота, неділя) та забезпечує 10,5 годинне перебування дітей.

Проектна потужність закладу – 4 групи, 81 місце. З 1 вересня 2018 року в ЗДО «Журавлик» працює 4 групи, в яких виховується 96 дітей.

Матеріально-технічна база навчального закладу

На території закладу функціонує 4 ігрових майданчики з тіньовими навісами,  ізольовані один від одного, а також спортивний майданчик. Їх оснащення відповідає санітарно-гігієнічним, педагогічним та естетичним нормам, травмобезпечне для дітей. На ігрових майданчиках є пісочниці, гойдалки, каруселі,столи, лави, драбини для лазіння, ігрові комплекси. На весні було проведено косметичний ремонт майданчиків.

          Обладнання та оформлення спортивного майданчика забезпечують умови для проведення з дітьми ранкової гімнастики, фізкультурних занять, організації рухливих ігор, спортивних свят. На майданчику встановлено конструкції для лазіння, вкопані шини, дуги, колода для ходьби, лави.

Територія закладу добре озеленена. По периметру закладу висаджені декоративні дерева, закладено квітники, рабатки вздовж асфальтних доріжок. Квіти підбираються з урахуванням їх безперервного цвітіння у весняно-осінній період. Є куточок лісу, лугу, де вихователі організовують спостереження за рослинами. На території закладу виділено місце для висадки і догляду за городніми культурами. Восени було закладено дві клумби тюльпанів за кошти спонсорів. Випускники подарували три дорогі яблуні.

Організація харчування

У ЗДО “Журавлик” триразове харчування: сніданок, обід, полуденок. На харчоблоці система водопостачання в робочому стані. Проточною гарячою та холодною водою харчоблок забезпечено. Технологічне обладнання (електроплити, м’ясорубка, кондиціонер) у робочому стані. Холодильне обладнання: один холодильник на харчоблоці, два холодильники і дві морозильні камери в коморі. На харчоблоці створено умови для забезпечення належного зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини. Харчоблок забезпечений розроблювальним інвентарем у достатній кількості. Столовим та кухонним посудом харчоблок забезпечений у достатній кількості. На харчоблоці створені умови для дотримання правил миття посуду, інвентарю, обладнання. Миючими та дезінфікуючими засобами харчоблок забезпечений у достатній кількості. Комора для сипучих продуктів обладнана стелажами, санітарний стан задовільний. Усі продукти харчування та продовольчу сировину отримуємо при наявності документів, що підтверджують їх безпечність та якість.

Медичне обслуговування дітей

Організацію медичного обслуговування у ЗДО здійснює медсестра Онопрієнко Ю.В.. У дитячому садку є медичний кабінет та ізолятор на 1 місце. Обладнання медичного кабінету здійснено відповідно до сучасних вимог. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги. Щороку медичний кабінет поповнюється медикаментами. Щомісячно старшою медичною сестрою проводився аналіз стану захворюваності і здоров’я дітей. Педагогами враховувалися ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму впродовж дня, загартовуючих заходів, рухливих ігор тощо. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводилось маркування меблів, здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.Особлива увага приділялась дітям раннього віку в період адаптації по забезпеченню їхньої оптимальної життєдіяльності під час перебування в дитячому садку - чергування освітньо-ігрової діяльності та фіізкультурного дозвілля, широке застосування сенсорних технологій, пальчикової гімнастики тощо. Результатом цієї роботи є динаміка зниження вірусних та гострих простудних захворювань в групах раннього віку. У періоди підвищеної захворюваності в режимі дня збільшувалась загальна тривалість перебування дітей на свіжому повітрі, змінювалася змістовна сторона занять з підвищеним фізичним та інтелектуальним навантаженням. Медична сестра випускає санітарні бюлетені 1 раз на квартал.

Навчально-виховна робота

Працюючи за програмою «Дитина», педагоги переосмислили свої професійні підходи до вихованців і усю свою педагогічну діяльність будували у гуманістичному особистісно - орієнтованому контексті. Адміністрація закладу зі свого боку створила в дитячому садочку позитивну психологічнуатмосферу, яка стимулювала розвиток майстерності усіх вихователів, сприяла підвищенню їх фахового рівня.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки педпрацівників були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали. Проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога», «Бібліотечка вихователя дитячого садка», «Вихователь - методист дошкільного закладу», «Практика управління дошкільним закладом», «Медична сестра дошкільного закладу».

Під час проведення різних видів контролю навчально - виховного процесу було проаналізовано планування освітньо - виховної роботи вихователів, аналіз показав, що такі його принципи як актуальність, конкретність, динамічність, об’єктивність дотримуються.

Організовано роботу щодо виявлення і підтримки, розвитку обдарованості, природних задатків і здібностей дітей..

Робота з батьками

Одним із напрямків методичної роботи в закладі є взаємодія дитсадка з громадськістю та батьками. На рік було сплановано роботу закладу з громадськістю та батьками. В закладі створений банк даних про всіх вихованців. В кожній групі проходить соціальне обстеження і визначення соціального статусу і мікроклімату в сім’ях шляхом:

- анкетування,

- бесід з батьками,

У процесі спілкування з батьками вихователі намагалися створити атмосферу довіри, враховувати особливості кожної родини. В дошкільному закладі проводились загальні батьківські збори. Протоколи зборів ведуться. На батьківських зборах розглядались актуальні питання виховання і навчання дітей, пропонували увазі виставки дитячих робіт, методичну літературу, залучали до активної участі у підготовці і проведенні свят, конкурсів, екскурсій. Багато часу приділялося індивідуальним бесідам з батьками, під час яких вирішувалися питання, що стосувалися конкретних дітей. У батьківських куточках вихователі розміщують інформацію  з порадами щодо розвитку, навчання та виховання дітей відповідно до завдань, над якими працюють педагоги у навчальному році.