Звіт завідуючої Кучаківським ЗДО «Журавлик» Дженжебір К.О.

Кучаківський ЗДО (ясла-садок) «Журавлик» функціонує з 1987 року. Відповідно до потреб громадян, які проживають на території Кучаківського старостинського округу, заклад працює за 5-денним режимом (вихідні  дні – субота, неділя) та забезпечує 12 годинне перебування дітей.

Проектна потужність закладу – 4 групи, 80 місць. З 1 вересня 2022 року в ЗДО «Журавлик» працює 3 групи очно та одна група дистанційно, в яких виховується 76 дітей.Матеріально-технічна база навчального закладу

На території закладу функціонує 4 ігрових майданчики з тіньовими навісами,  ізольовані один від одного, а також спортивний майданчик. Їх оснащення відповідає санітарно-гігієнічним, педагогічним та естетичним нормам, травмобезпечне для дітей. На ігрових майданчиках є пісочниці, гойдалки, каруселі, столи, лави, драбини для лазіння, ігрові комплекси. В липні було проведено косметичний ремонт майданчиків. Завезено пісок та поновлені пісочниці.

Обладнання та оформлення спортивного майданчика забезпечують умови для проведення з дітьми ранкової гімнастики, фізкультурних занять, організації рухливих ігор, спортивних свят. На майданчику встановлено конструкції для лазіння, дуги, колода для ходьби, лави.

У 2022/2023 навчальному році за  бюджетні кошти було придбано та зроблено:

- Завезено засоби побутової хімії на суму 3530,00 грн.;- Засоби гігієни: мило дитяче та господарське на суму 2500,00 грн.; туалетний папір, серветки та рушники на суму 16 647,60 грн.;

- Фарба для ремонту на суму 5085,07 грн.;- Канцелярські товари на суму 10 000 грн.;

- Миски та каструлі на суму 13 840 грн.;

- З початку липня 2023 року проводиться ремонт підвального приміщення, яке використовується, як найпростіше укриття. Було повністю залито та вирівняно підлогу. Встановлено унітази та раковини.

Кадрове забезпечення навчального закладу За штатним розписом в ЗДО є 27,75 штатних одиниці. Відповідно до штатного розпису заклад неукомплектований педагогічними кадрами. До штатного розпису було введено додаткову ставку асистента вихователя.

У  2022 навчальному році у ЗДО працює 6 вихователів.

За штатним розписом заклад неповністю укомплектований обслуговуючим персоналом. У 2022/2023 навчальному році у ЗДО працює:  завгосп – 1, 5  помічників  вихователя, кухарі – 2, підсобний працівник – 1, праля – 1, сторож – 2, двірник - 1., відсутня медична сестра.

Організація харчування

У ЗДО “Журавлик” триразове харчування: сніданок, обід, полуденок. На харчоблоці система водопостачання в робочому стані. Проточною гарячою та холодною водою харчоблок забезпечено. Технологічне обладнання (електроплити, м’ясорубка, кондиціонер) у робочому стані. Холодильне обладнання: один холодильник на харчоблоці, два холодильники і дві морозильні камери в коморі.

На харчоблоці створено умови для забезпечення належного зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини. Харчоблок забезпечений розроблювальним інвентарем у достатній кількості. Столовим та кухонним посудом харчоблок забезпечений у достатній кількості. На харчоблоці створені умови для дотримання правил миття посуду, інвентарю, обладнання. Миючими та дезінфікуючими засобами харчоблок забезпечений у достатній кількості. Комора для сипучих продуктів обладнана стелажами та відповідає санітарним нормам. Усі продукти харчування та продовольчу сировину отримуємо при наявності документів, що підтверджують їх безпечність та якість у таких постачальників ТОВ «Миза», ТОВ «Переяслав молпродукт», ТОВ «Руол стандарт», ТОВ «ФУДГРАНТ», ТОВ «Еко – сфера».

Харчування дітей відбувається згідно чотирьохтижневого меню, в яке входять страви згідно вподобань дітей. Меню складається відповідно до сезону із врахуванням «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та постанови КМУ № 305 від 24.03.2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Відповідно до норм харчування меню збалансоване та відповідає вимогам законодавства.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 15.05.2023 № 291 «Про встановлення вартості харчування дітей у закладах дошкільної освіти Бориспільської міської територіальної громади» та наказу управління освіти і науки  Бориспільської міської ради № 229 від 17.5.2023 року вартість харчування на одну дитину складає:

Безкоштовне харчування для: дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей із особливими освітніми потребами, які виховуються в інклюзивних групах;

дітей з інвалідністю; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

дітей з числа внутрішньо переміщених осіб;

дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

дітей з числа осіб, визначених у статтях 10 та 10¹ Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітей учасників бойових дій;дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

       Харчування інших дітей за кошти батьків, з розрахунку:

у ясельній групі – 41,80 грн;

у садовій групі – 53,50 грн; що становить 60 відсотків від вартості харчування на день.

   Харчування вихованців із сімей у яких троє і більше дітей з розрахунку 50 відсотків розміру плати для батьків.

                                                                                        Медичне обслуговування дітей

У дитячому садку є медичний кабінет та ізолятор на 1 місце. Обладнання медичного кабінету здійснено відповідно до сучасних вимог. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги.

На даний час вакансія медичної сестри вільна. До березня 2023 року медичне обслуговування здійснювала Онопрієнко Юлія Василівна. Вона вела облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення,  дотримувалась правил і термінів їх зберігання та використання, забезпечувала їх своєчасне поповнення.

У своїй роботі медична сестра керувалася чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки, здійснювала постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надає невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми; проводить санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу; веде звітно-облікову медичну документацію в порядку встановленому МОЗ України.

Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня здійснював вихователь групи під контролем медичного працівника. Під час ранкового прийому перевірявся стан шкірних покровів дитини, проводилось опитування батьків.

Медична сестра дошкільного навчального закладу відповідно до законодавства контролювала організацію харчування, у тому числі безпеку харчових продуктів та готових страв; умови та строки їх зберігання і реалізації, технологію приготування страв; виконання норм харчування, дотримання раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму тощо.

Забезпечувала контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини; профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових та вірусних інфекцій , харчових отруєнь.

Навчально-виховна роботаПрацюючи за програмою «Патріотичне виховання», педагоги переосмислили свої професійні підходи до вихованців і усю свою педагогічну діяльність будували у гуманістичному особистісно - орієнтованому контексті. Адміністрація закладу зі свого боку створила в дитячому садочку позитивну психологічну атмосферу, яка стимулювала розвиток майстерності усіх вихователів, сприяла підвищенню їх фахового рівня.

Організовано роботу щодо виявлення і підтримки, розвитку обдарованості, природних задатків і здібностей дітей. З дітьми старшого віку проводилась гурткова робота.

Згідно річного плану ЗДО «Журавлик» у період з вересня до кінця грудня 2022 року, колектив працював над стратегічним напрямком  формувати національне патріотичне виховання дошкільників.

Вивченням охоплювались такі питання:1. Створення умов про засвоєння дітьми знань про Батьківщину,  національних,  народних символів.

2. Формування уявлень і знань дітей народних тенденцій.

3. Виховання любові до рідного слова.    Вивчення стану роботи з національно-патріотичного виховання показали, що у закладі  створені всі необхідні умови для формування у дітей уявлення і знання про народні традиції, розширенння поняття велика і мала Батьківщини, ознайомлення з факторами української ментальності, виховання поваги до національних, народних символів, до свого народу.

  У всіх групах ЗДО оформлені куточки,  де діти знайомляться з національною символікою: прапором, гербом та гімном України. Сходи садочку розмальовані  персонажами із українських народних казок. Зібрана велика колекція вишитих рушників. Колекція куманців Опішні, глиняні вироби Димкова, Полтавщини, Василькова, Вільхівки. Тарілки  розписані відомими майстрами Петриківського розпису. Багато предметів ручної   челночної творчості: доріжки,  покривала, рушники, килими).

Зібрані різні види театрів за допомогою яких вихователі  театралізують українські народні казки.

В кожній групі зібрані бібліотеки казок, віршів,  розповідей видатних українських поетів та письменників: Шевченко Т. Г, П. Тичини , Л. Українки і т.д.

В ясельній групі  вихователі  Гарматюк  Т.І. та Кривосілова Т.В., на заняттях, прогулянках закріплювали уявлення про родину: склад родини, ім’я матері, батька, сестер, братів та ім’я дитини, прізвище та по-батькові, знайомили  з сімейними  традиціями, створювали умови для соціалізації дитини.

  Вихователь молодшої групи Гарматюк А. С. виховувала почуття поваги й любові  до рідних, спонукала до самостійних розповідей про родину, навчала висловлювати свою любов і ніжність. Діти цієї групи знають багато віршів, загадок та прислів’їв про Україну.

Вихованці групи «Ромашка», якими опікуються вихователі Єрмоленко Т. М. та Кузьменко С.В., знають назву села в якому вони проживають, назву вулиці, якою мовою вони говорять, якої вони  національності. Відкрите заняття, яке проводила Кузьменко С.В. показало, що діти чудово знають символіку: гімн, прапор та герб. А також народні символи: вербу, калину, вінок, рушники, пісні, рідну мову колискову, оберіги.

Діти старшої групи, під керівництвом вихователів Олексієнко Т.Ю. та Волинець В.Г. знають, що вони українці. Їм відомі звичаї та свята нашої країни, національний одяг, національні страви. Вихователі формують у дітей почуття національної гідності, свідомості, вивчають з дітьми поняття рідна земля,  край, де народився, батьківський дім,  держава, знайомлять з кращими творами на дану тему, виховують у дітей гордість за свою національність. Поглиблюють знання дітей про столицю нашої держави, розкривають історичну та сучасну велич Києва.

Вихователі  усіх груп знайомлять дітей з колисковими піснями, на зразках народної творчості виховують у дітей любов до рідного краю.

                                                                                                             Робота з батьками

Одним із напрямків методичної роботи в закладі є взаємодія дитсадка з громадськістю та батьками. В закладі створений банк даних про всіх вихованців. В кожній групі проходить соціальне обстеження і визначення соціального статусу і мікроклімату в сім’ях шляхом: 

- анкетування,- бесід з батьками.У процесі спілкування з батьками, в режимі онлайн, вихователі намагалися створити атмосферу довіри, враховувати особливості кожної родини. Під час  дистанційного навчання активну участь брали батьки